Kartki okolicznościowe ręcznie robione ‒ jak zrobić?

Kartki okolicznościowe ręcznie robione ‒ jak zrobić?

Zaczynasz przygodę z rękodziełem i zastanawiasz się, jak zrobić kartki okolicznościowe? Nie wiesz, od czego zacząć proces tworzenia? Jakich przyborów potrzebujesz, aby wykonać niepowtarzalne przedmioty? Zapoznaj się z cennymi radami, które przedstawiamy w artykule. Poznaj zalety rzeczy hand made i zajmij się ich produkcją. Zobacz, jakie to proste i pasjonujące!

Oryginalne produkty ‒ kartki okolicznościowe hand made

Wśród najważniejszych zalet własnoręcznie wykonanych produktów wyróżnia się ich wyjątkowość. Kartki okolicznościowe hand made na urodziny, ślub, chrzest czy jakąkolwiek inną uroczystość są oryginalne. Nie sposób znaleźć dwóch tych samych wyrobów (chyba że taki jest zamysł osoby wykonującej). Są świetnym dodatkiem do upominków. Coraz większą popularnością cieszą się też ręcznie robione zaproszenia. Osoba, która je otrzyma, na pewno będzie zachwycona efektem pracy.

Ponadto, wyroby wyróżniają się starannością wykonania i dbałością o każdy detal. W gotowym produkcie widać pasję osoby, która jest odpowiedzialna za jego powstanie.

Od czego zacząć proces tworzenia kartek okolicznościowych?

Jeżeli zastanawiasz się, jak wykonać ręcznie robione kartki okolicznościowe, podziel swoją pracę na kilka etapów. Co zrobić, aby proces zakończył się pomyślnie i swoim rezultatem zachwycił Ciebie oraz obdarowaną osobę?

  1. Liczy się pomysł. Znajdź inspirację, dzięki której rozpoczniesz projekt. Może nią być coś związanego z osobą, która ją otrzyma. Szykujesz kartkę dla przyjaciela podróżnika? Postaw na model przedstawiający gadżety związane z turystyką. Chcesz przygotować zaproszenie na urodziny? Zaprojektuj kartkę w kształcie tortu.
  2. Kup potrzebne elementy. Do scrapbookingu możesz wykorzystać mnóstwo ciekawych przedmiotów. Osobom początkującym polecamy skorzystanie z dostępnych baz, np. tekturek, a także dodatków, takich jak koraliki, wstążki czy kwiatki. Oczywiście w trakcie pracy niezbędne będą: kredki lub pisaki, klej, nożyczki, ołówek, linijka itp.
  3. Znajdź odpowiednią chwilę. Lepiej być zrelaksowanym i wypoczętym, co sprzyja wykonywaniu wszelkich kreatywnych czynności. Nie zapomnij także o dobrym oświetleniu.

Kilka pomysłów na wyjątkowe kartki okolicznościowe

To, od Ciebie zależy, w jakim stylu zrobisz kartkę okolicznościową. Zapoznaj się z kilkoma inspiracjami i wykorzystaj je w swojej pracy.

Najpopularniejszą, a jednocześnie najłatwiejszą w wykonaniu opcją, wybieraną zwłaszcza przez osoby rozpoczynające przygodę ze scrapbookingiem, jest prosta kartka okolicznościowa. Kwadratowa lub prostokątna, wycięta z odpowiednio grubego bloku technicznego. Może być jednostronna lub otwierana i zawierać życzenia (w przypadku modelu na urodziny, imieniny, święta itp.). Warto ją ozdobić wybranym dodatkiem.

Bardziej zaawansowani wielbiciele rękodzieła często robią upominki z efektownymi okienkami, do których wykonania używają przezroczystej folii. Te tzw. shaker boxy wypełniają brokatem, cekinami lub konfetti. Aby zrobić tego typu kartkę okolicznościową, kup specjalnie zaprojektowane wykrojniki, które zdecydowanie ułatwią Ci pracę.

Jeśli chcesz postawić na niebanalny projekt dla drugiej połówki, np. z okazji święta zakochanych lub oryginalny prezent ślubny ‒ wybierz styl boho, w którym liczy się swoboda i fantazja. Postaw w nim na nawiązania do natury i zainspiruj się egzotyką. Świetnie sprawdzą się także motywy vintage, w których połączysz przeciwieństwa. Eleganckie koraliki i delikatne pióra? Czemu nie ‒ efekt WOW gwarantowany.

Już dziś zacznij pracę nad ręcznie robionymi kartkami okolicznościowymi

Już wiesz, co jest niezbędne do wykonania kartki okolicznościowej. Zacznij proces produkcji własnoręcznych przedmiotów i ciesz się nowym hobby. Obdaruj swoimi pracami najbliższych, a na pewno zobaczysz uśmiech na ich twarzy. Zbliżają się urodziny mamy, partnera lub przyjaciółki? Już wiesz, co dodać do upominku. A może wybierasz się wesele znajomych? Ręcznie robiona kartka na pewno ich zachwyci.

Polecamy

Warto również przeczytać